Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Srpen 2011

Předváděčka canisterapie

29. srpna 2011 v 21:00 | Ani a Dante |  Canisterapie
Ve čtvrtek 18. srpna jsem se na pozvání Aničky Burianové zúčatsnila s Elly předváděcí canisterapie v Domově pro seniory Atrium v Liberci.
Vypůjčila jsem si článek od Aničky, protože ho napsala moc úžasně.

O celé akci si můžete přečíst zde:


Aničko děkuji za pozvání a věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnu. Ještě jednou děkuji.

Dogtrek 2011

28. srpna 2011 v 19:51 | Martina |  Ostatní
Ráno jsme vyrazili do malebného Kryštofova údolí do restaurace Údolanka, kde byl start a současně i cíl letošního jubilejního 5. ročníku dogtreku s Podještědskou smečkou. Honza s Phoe be a Eywou, Michael s Elly coby účastníci. Klárka s Charlotte Bee-Master, Nikolka a já s Apocalypse de Orphanus coby pomocníci na stanovištích, kde závodníci plnili záludné úkoly. Po včerejší průtrži mračen se počasí umoudřilo a bylo fajn. Po trase dlouhé asi 12,5 km bylo rozmístěno 8 stanovišť, kde se plnily různé úkoly. Tři stanoviště byly lidské - Nikolka - pejsci měli 4x přeskočit páníčkovu nohu, Klárka - odložení psa s časovým limitem, já - ve vymezeném prostoru pejsci měli najít 8 piškotů s časovým limitem. Ostatní úkoly byl například kvíz s velmi záludnými otázkami nebo třeba vytvoření oblečku pro pejska z přírodních materiálů a provázku ...
Naše dva týmy splnily všechny úkoly a výlet si všichni moc užili. Honza s Phoe be a Ave Eywa White Dart obsadil krásné 8. místo, Michael s Blair Witch Bee-Master skončil na 9. místě z celkových 17-ti týmů. Všichni jsme si to moc užili.

Fotečky našich i ostatních týmů a nějaké fotečky Apinky a Charlotky z návštěvu u nás najdete na:

http://ellen-staff.rajce.idnes.cz/DOGTREK_2011/

http://foxtrotlik.rajce.idnes.cz/Dogtrek_5._rocnik_2011/#


ZOP 2011

16. srpna 2011 v 15:18 | Martina |  BLAIR WITCH Bee-Master

V sobotu 13. srpna 2011 jsem ráno s Elly vyrazila na zkoušku ZOP. Poctivě jsme se na ní připravovali celý týden. Z pátku na sobotu vydatně pršelo, stejně tak v sobotu ráno. Tak jsem měla velkou obavu jak se bude Ellče chtít ležet v promočené trávě. Obavy byly oprávněné naší Elly se to opravdu nelíbilo a nejen jí. Naštěstí než přišla Elly na řadu tak pršet přestalo, ale mokro bylo všude. ZOP pořádal Klub chovatelů psů Liberec pod záštitou ČMKU - Kynologická jednota Brno. Rozhodčí byl pan Jan Plšek, který dle mého názoru posuzoval přísně, ale spravedlivě.
A jak nám to šlo: povel volno a následné přivolání - lehká ztráta 2 bodů, protože Elly se povel volno moc nelíbí a nerada se ode mně příliš vzdaluje, přivolání k noze bez problémů. Následovala ovladatelnost na vodítku a polohy na vodítku, opět ztráta bodů, protože se panu rozhodčímu nelíbilo, že psa chválím v průběhu cviku. Chválit mohu, ale až po vykonání cviku. Polohy na vodíku sedni-lehni-vstaň, také ztráty bodů, protože Elly si lehá našikmo a ne přesně u nohy. Stejné problémy byly i u ovladatelnosti bez vodítka a poloh bez vodítka. Pak následovalo odložení, zhruba v polovině času pro odložení Elly usoudila, že v té mokré trávě vážně ležet nebude a sedla si - ztráta pěti bodů, ale prošli jsme do druhé části zkoušky. Poučila jsem se z výtek, které k nám pan rozhodčí měl a druhou polovinu zkoušky jsme zvládli se ztrátou jediného bodíku za šikmé ležení u nohy. Odložení ve skupině psů, velmi dobrá práce Elly se na té mokré trávě ani nehla. Ovladatelnost ve skupině také precizní práce Elly ze mě nespustila oči. Chůze po nepříjemném terénu s jedním zastavením a posazením. Ellče vlnitý plech ani poházené tyčky nevadí a bez problémů si sedne téměř všude - plný počet bodů. Přenesení psa obnáší nasazení košíku vyzvednutí do náruče a předání psa cizí osobě, která ho opět nese a následně položí na zem. Pes nesmí projevovat agresivitu ani strach - opět precizní práce a plný počet bodů. Zkoušku jsme nakonec zvládli s celkovým počtem 83 bodů a známkou velmi dobře. Jsem na Elly /Blair Witch Bee-Master/ moc pyšná a věřím, že se nám podaří i další naplánované zkoušky.


Na fotečky od Májji z celého kurzu se můžete podívat zde:

Apinky první kurz

6. srpna 2011 v 16:14 | Martina |  APOCALYPSE De Orphanus
Ve dnech 25. - 29. července absolvovala Apinka svůj první basic kurz poslušnosti. Apinka byla moc šikovná, jen ze začátku se trošku stranila těch větších pejsků, ale druhý den už to bylo O.K. Nejvíc jí bavila bedýnka na kterou už sama dává přední tlapky a zadníma nožkama krásně krouží okolo ní. Pro laiky to je základ chůze u nohy. Povely jako sední, lehni a vstaň už ovládá celkem dobře a s přivoláním nemáme až na drobné výjjimky žádné potíže. Kromě prvního kurzu už naše Apocalypsa úspěšně přezubila a roste z ní krásná zlatá slečna.