Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Červenec 2011

Seminář s Martinou Klimešovou

25. července 2011 v 13:37 | Martina |  Agility
Sice trochu se zpožděním, ale přeci přidávám článek o semináři s Martinou Klimešovou, zaměřený na výcvik agility. Zúčastnil se Honza s Eywou a Phoe be a moje maličkost s Elly. Počasí bylo až neskutečně tropické, takže vedro,vedro, vedro. Holky byly ale ve stanu, takže to přežili v pohodně na rozdíl ode mě.
V sobotu jsme trénovali skoky na jedné skočce, hodně se probírala motivace psa. Martina preferuje pouze pozitivní motivaci. Odpoledne se trénovala sekvence skoček a tunelu a to několika způsoby vedení. Já jsem se zúčastnila bohužel jen v sobotu, protože mě skolila krční páteř, ale i tak to pro mě byl velice přínosný a zajímavý seminář. Máme se hodně co učit. A vím určitě, že spoustu věcí použiju k výcviku našeho zlatíčka Apinky.
Honza se zúčastni samozřejmě i v neděli, kde se pejsánci učili techniku skoku dle Susan Salo. Dále měli přednášku o sbíhaných zónách a zase sekvence.
Martina Klimešová je velice příjemná a mílá slečna s dobrými názory, alespoň z mého pohledu.
Seminář se mi moc líbil, přestože mi zdraví nedovolilo ho absolvovat celý.

Po oba dva dny se účastnil i "dvorní" Smečkový fotograf - Petr Majer, na jeho skvělé fotky se můžete podívat zde:

Prázdninová vycházka na Tajch

10. července 2011 v 20:51 Ostatní
Ve čtvrtek si Klárka, Honzik jeho sestra Terezka , Phoe be a Eywa udělali malý výlet k rybníku Tajchu. Eywa dostala nový talíř na aportování i ve vodě. Ve vodě je jako doma.

Chlumecký rabbit I.

10. července 2011 v 20:48 | Martina |  Ostatní
V něděli 3. 7. 2011 jsme ráno v 6.00 hod vyrazily na závody v coursingu do Chlumce pod Cidlinou. Cesta byla v pohodě, až na ten déšť. Ale ve skrytu duše jsem doufala, že se ta voda z nebe konečně zastaví a počasí se alespoň trochu umoudří. Ale nic z toho se nestalo. Pršelo a pršelo a teplota se nedostala výš, než na 10st.celsia. Tak jsem na začátku prázdnin stála venku v pláštěnce, zimní čepici, šále a návlekách do sněhu a čekala na start. Závody se konaly v areálu penzionu ALWIN, prostředí hezké, restaurace příjemná. Pořadatelé závodů byl Český dostihový greyhound klub - NodrCoursing club. Závodníků bylo příhlášených 58, různých ras - beardek kolie, border kolie, čínský chocholatý pes, Jack Russel terier, Parson Russel terier, pudli, peruánský naháč, Rhodeský ridgback a my. Dále probíhaly licenční běhy a tréningy.
Elly byla přihlášená do závodů a Eywa s Phoe be na tréningový běh. S politováním musím konstatovat, že organizace se nepovedla, dále to nebudu rozebírat, abych někoho neurazila. Asi ve tři hodiny pořadatelé rozhodli, že druhé kolo závodů, se vzhledem k počasí a bezpečnosti závodníků již nepoběží. Byla jsem ráda, byla zima a mokro. Musím ale ocenit, že ceny měli pořadatelé moc hezké, kokardy, poháry a upomínkové tašky s mlskama pro pejsky. Vyhlašování probíhalo pod přístřeškem, což bylo fajn, vyhlašovali se vždy první tři v rase a dále vítěz skupiny FCI. Maximální poče bodů byl 175.
Ellči běh byl úžasný, vyrazila jako střela, před startem řádně řvala a dělala ostatním pěkné divadlo, ale na to jsme už zvyklí. Stafíci jsou prostě hrozně ukecaní. Kdo někdy viděl stafíky před startem coursingu, tak ví o čem píšu. Na začátku trati střapec málem chytla, pak běžela nádherně, na konci trati se do střapce řádně zakousla a byla spokojená.
A jak jsme dopadli na naši prvních coursingových závodech?
Blair Witch Bee-Master - dosažený počet bodů 165, ve své kategorii vyhrála a ze skupiny FCI III byla druhá, zvítězil Parson Russel teriér, zkušený závodník Aslan Hippophae se 170 body.

Phoe be a Eywa si zaběhly společný tréningový běh, ale předtím udělaly pěkné divadlo, protože dva natěšení stafíci řvou víc než jeden. Phoe be stihla ještě před startem přetrhnout z nedočkavosti kožené vodítko, takže další divadlo. Ale Honza ji dohonil, na vodítku udělal řádný uzel, pak už to bylo OK. Jen ta organizace, no snad to bude příště lepší, jestli pro nás bude nějaké příště.
Závěrem zhodnotím, že jsme zase o zkušenost bohatší.

holky na chalupě

7. července 2011 v 20:44 Ostatní
Před koncem školního roku vyrazila naše rodinka na chalupu na Malé skále, jak se tam našim holkám líbilo se podívejte