Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Květen 2011

Api v novém domově

29. května 2011 v 21:03 | Martina |  APOCALYPSE De Orphanus
Přidávám také fotky Apinky /Apocalypse De Orphanus/ v novém domově se svojí novou smečkou. Apinka zapadla do smečky úplně bez problémů.

Ještědský PSOLA CUP

29. května 2011 v 20:26 | Martina |  Agility
Včera jsem se s Ellčou zúčastnila II. ročníku závodů v agiliti pořádaných ZKO Liberec centrum ve spolupráci s psí škou PSOlA. Závody se konaly na hřišti u liberecké Tipsport arény. Počasí nám přálo, účast byla hojná tudíž i velká konkurence. Morální podporu nám samozřemě dělala Phoebe a Eywa společně s Klárkou, Honzou a mojí drahou polovičkou. Apinka bohužel musela zůstat doma neboť nám ještě chybí nějaké to očkování, hlídala jí Nikča s Míšou. Vzhledem k tomu, že Elly je za poslení týden celkem utahaná z naší malé dračice, tak jsem si nedělala velké iluze o dobrém výsledku. Ale světe div se, Ellča se vytáhla. Na programu byl jumpin, agility a nakonec pro zábavu hra. Nejdříve startovali začátečníci, kde naši psí školu reprezentovala Jitka s BC Mazlikem. Potom následovali pokročilí, tedy i my. Společně s námi běhala i Lenka s křížencem Míšou.
Výsledky:
Jumping - bezchybný běh, 3. místo - super, před námi byl holanský křepelák a anglický kokr.
Agility - 1 chyba /schozená skočka/, 3. místo, před námi opět holanský křepelák, toho dalšího si už nepamatuju
V celkovém součtu pokročilí M : nádherné 2. místo!!! a k tomu krásný pohár.
Jsem na Ellču moc pyšná, běžela krásně, dala všechny zóny, perfektně reaguje na směry a rozlišování překážek.

Jitka s Mazlikem :
Jumping - bezchybný běh, 4. místo
Agility - bezchybný běh, 2. místo
A v celkovém součtu začátečníci M také krásné 2. místo a pohár.

Lenka s Míšou:
běželi také moc hezky, jen se v jumpingu zamotal trochu ve slalomu, a v agility si to namířil místo na skočku na áčko.

Na videa se můžete podívat zde: http://ellen-staff.rajce.idnes.cz/psolacup2011/

Narozeniny

24. května 2011 v 11:07 Ostatní
V neděli 22.5. oslavily naše proužkaté holky narozeniny. Phoe už 4. a Eywoušek 1. Oběma holkám přejeme zdraví, ať jsou tu s námi ještě hooodně dlouho, spoustu sportovních úspěchů a Eywince ještě nějaký ten výstavní úspěch.
Mimi Phoebe

Mimi Eywík

May Cup Mladá Boleslav

22. května 2011 v 20:02 | Martina |  Agility
Včera jsme vyrazili na II. ročník May Cupu do Mladé Boleslavi. Program byl jumping, zkouška a open agility. Elly jela zkusit další pokus o získání první zoušky na A1, Phoe be další pokus na zkoušku A2, Eywa coby maskot. Nikča zůstala doma s malou Api. Počasí bylo jako v létě, vedro, vedro, vedro. No a jak to dopadlo?

Jumping

Elly - disk.
Phoe be - 1 chyba, 1 odmítnutí - 8. místo z 20 účastníků

Zkouška

Elly - bezchybný běh, 2. místo ze 7 účastníků, první úspěšně složená zkouška A1
Phoe be - bezchybný běh, 8. místo díky trestným bodům za nesplnění časového limitu, zkouška nesložena

Open Agility

Elly- 3 chyby, 8. místo z 20 účastníků
Phoe be - 1 chyba, 13. místo z 20 účastníků, zase ten časApocalypse De Orphanus

20. května 2011 v 21:17 APOCALYPSE De Orphanus
Dneska jsme v časných ranních hodinách vyrazili směr Rosice u Brna pro náš nový přírůstek do smečky stafíků. Na místo jsme dorazili včas a po příjemném posezení s Olgou a Martinem jsme naložili "Apinku" a vyrazili k domovu. Cesta byla celkem dlouhá a Praha ucpaná, ale Api to zvládla v pohodě. Po příjezdu jsme jeli za asistence naší trenérky seznámit naši zlatou fenečku s celou naší smečkou. Všechny holky ji přijali nad očekávání dobře, z čehož mám já osobně obrovskou radost.

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA:

http://ellen-staff.rajce.idnes.cz/Apocalypse_De_Orphanus_-_4._tyden/


Naše první zahraniční výstava

15. května 2011 v 19:46 | Martina |  Výstavy
Dnes ráno jsme vyrazili ve složení Klára, Honza, Eywa, Elly a moje maličkost do polské Jelení Góry na National Dog Show. Byla to naše zahraniční premiéra. Počasí nám docela přálo, nebylo sice teplo, ale také nepršelo. Rozhodčí byla sympatická paní Dorota Kuczyňska- Standello. Posuzování jí šlo pěkně "od ruky", přestože před námi se vystavolali AMSTAFOVÉ a BULTERIÉŘI přišli jsme na řadu ještě před polednem.
Naše holky se hezky předvedly, což se projevilo i na hodnocení. A jak jsme dopadli?

Ave Eywa White Dart

Třída: mladých
Rozhodčí Dorota Kuczyňska
Ocenění: V1, Young Winner (CAJC)
Eywa se probojovala i do soutěže o nejlepšího psa plemene, ale paní rohodčí vice imponoval pejsek

Blair Witch Bee-Master

Třída: otevřená
Rozhodčí Dorota Kuczyňska
Ocenění: V3

Na holky jsme všichni moc pyšní. Ráda bych přiložila i posudky, ale jsou psány rukou a v polštině , takže pokud se mi podaří sehnat překlad, tak ho dodám.


Jarní cvičákování

12. května 2011 v 18:44 Ostatní
I když to vypádá že se jen flákáme, opak je pravdou. Elly s Phoebe mají pravidelné tréninky agility a Eywinka chodí na poslušnost a základy psích sportů.

Pro ty co nevěří tu máme pár fotek http://ellen-staff.rajce.idnes.cz/Jarni_cvicakovani/

Klubová výstava Mladá Boleslav

1. května 2011 v 13:37 Výstavy
Po delší pauze ve vystavování jsme se vydali ve složení Klára, Honza, Phoe be, Ave Eywa WD, Blair Witch BM a já směr Mladá Boleslav na XII. Pojizerskou výstavu psů, v rámci které se konala i klubová výstava SBT. Tentokráte jsme měli zastoupení ve dvou třídách, a to ve třídě mladých s Eywou a poprvé ve třídě pracovní s Elly. Dostala jsme bojový úkol předvést Eywu. Domnívám se, že jsem se úkolu zhostíla velmi dobře, Eywa stála dokonce nějakou tu chvíli ve výstavním postoji. Při běhání v kruhu byla jedna z nejlepších, protože netáhla mě ani já jí a na rozdíl od ostatních měla i přední nohy pevně na zemi. Předvedla se prostě úžasně, jsem na ni pyšná. Dostala krásné ohodnocení i posudek. Ve velké konkurenci 32 fenek se dostala do užšího výběru a nakonec obdržela známku výborná bez pořadí.


Třída: mladých
Rozhodčí: Jiřina Volšická
posudek: 11-ti měsíční fena, výb. formátu, na svůj věk velice vyspělá, tmavé oko, nůžk. skus, pěkná horní linie, korektní pohyb, výb. srst a povaha.
Ohodnocení : V

Ellča je už výstavní mazák, takže s ní žádný problém není. Pani rozhodčí se moc líbila, jediná její vada na kráse je hraniční kohoutková výška. Ale to my velmi dobře víme, za to má jiné kvality. Takže ve třídě pracovní obdržela známku výborná 3, což považuji na klubové výstavě za velký úspěch, paní rozhodčí se také zajímala jaké má Elly zkoušky, myslím, že byla celkem překvapená co všechno zvládá /canisterapie, coursing, agility, lovecký výcvik/.

Třída: pracovní
Rozhodčí: Jiřina Volšická
Posudek: žíhaná fena na horní hranici požadované kohoutkové výšky, výb.hlava, nůžk. skus, výb.krční i hřbetní linie, korektní pohyb, výb. povaha.
Ohodnocení: V3

Blair Witch Bee-Master se umístila na 5. místě mezi pracovními fenami za rok 2010. Podrobnosti jsou na stránkách SBTC.