Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Duben 2011

Dvojzkoušky-Pet Centrum Praha

17. dubna 2011 v 14:10 | Martina |  Agility
Včera jsem s Honzou, Elly a Phoe be po delší době vyrazili na dvojzkoušky. Konaly se v příjemném prostředí Pet Centra v Horních Počernicích, počasí nám přálo, bylo krásně. Rozhodčí byla Jitka Novotná. Phoe be byla na prvních zkouškách v MA2, Elly si vyzkoušela podruhé MA1.

Nejdřív byly zkoušky A1 a po poledni zkoušky A2. Ellča byla moc šikovná, parkury paní Novotné byly moc hezké, první byl trochu lehčí a ten druhý víc technický se změnami směrů. Elly naštěstí moc dobře ovládá směry, tak se nám běželo dobře. První běh Elly dvě odmítnutí a jedna chyba, umístili jsme se na 2. místě z 9 týmů. To byl velký úspěch. Druhý běh, Elly zaběhla bez jediné chyby v nejlepším čase, ale protože já jsem totální trubka, všech trubek královna, tak jsem v obrovské euforii, že to zaběhla tak úžasně po doběhnutí do cíle vytáhla mňamku a Elly řádně odměnila,vzápětí se ozval hvizd paní rozhodčí a byli jsme diskvalifikování za krmení ve vyhrazeném prostoru pro parkur. Hrozná a neomluvitelná školácká chyba. Tím jsem to všechno pos...... a Ellča nesplnila zkoušku. No chybama se člověk učí.


Takže pro příště žádně mňamky v kapse !!! Ale po zkouškách za mnou přišli i úplně cizí závodnice, a utěšovali mě, ať si z toho nic nedělám, že oni taky udělali tu samou chybu. I paní rozhodčí za mnou šla osobně a domlouvala mi, ať si na to dám pozor, že to jinak byl opravdu krásný běh. Což mě samozřejmě moc potěšilo. Příště bude líp, Elly už se začíná chovat jako profesionální závodník a za včerejší běhy ji nelze vůbec nic vytknout, byla prostě úžasná.


Po poledni běžela již značně znuděná Phoe be, protože tam čekala už od rána. První běh jedno odmítnutí, ale trestné body za čas, protože Phoe tento běh pojala spíše jako procházku, ale i tak se umístila na 3. místě z 10týmů. Druhý běh už Phoe be běžela, opravdu běžela a měla dvě odmítnutí, tím získala 4. místo z 10.týmů. Zkoušku bohužel žádnou nezískala, protože ke splnění je potřeba zaběhnout čístý běh a umístit se maximálně do třetího místa. To ale vůbec nevadí, Phoe be je už taky zkušená závodnice a pokud nebude příště moc velké teplo, tak to všem natře!

Fotky z celého závodního dne najdete zde:

Tentokráte s námi nebyla ani Klárka s Eywou, ty měly totiž první hodinu nového kurzu na cvičáku ve Stáži nad Nisou s Podještědskou smečkou. Eywa je moc šikovná, takže od naší trenérky Pavlíny získala velkou pochvalu. Fotky Eywy dodáme až budou na netu.