Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Březen 2011

Výcvikový den

29. března 2011 v 16:16 Ostatní


Klub výcviku malých plemen ČR uspořádal dne 26. března 2011 v Chlumci nad Cidlinou svůj první Výcvikový den - výcvikovou akci pro členy s cílem vysvětlit a prakticky vyzkoušet metodiku sportovního výcviku malých plemen. Tato akce byla zaměřena zejména na speciální cviky dle Národního zkušebního řádu, zejména pro zkoušky ZMMP a ZMP1.

Akce se setkala s velkým zájmem příznivců malých plemen. Zúčastnilo se 23 psovodů z celé republiky, někteří s několika psy, začátečníci i pokročilí. Byla zastoupena široká paleta plemen: malí knírači, stafordšírští bulteriéři, pinčové, bíglové, šeltie, šiperky, pudlové, jezevčíci a další. Programem dne provázeli zkušení výcvikáři, pánové František Vanžura st., Jaroslav Strouhal a Karel Antoš, všichni v současnosti stále aktivně a úspěšně cvičící malé psy.

Výcvikový den se skládal ze dvou teoretických a praktických bloků, kdy ranní část byla věnována pachovým pracem (rozlišování a vyhledávání předmětů) a odpolední cvikům aktivní obrany (hlídání předmětů, apod.). Cílem instruktorů bylo nejen vysvětlit správně provedení cviků a metodiku nácviku, ale zároveň i upozornit na typická úskalí či chyby při nácviku či vlastním předvedení při soutěžích a zkouškách. Praktický výcvik probíhal v několika skupinách, každý měl tedy možnost si cviky dostatečné vyzkoušet.

/článek převzat ze stránek KVMPČR/
Elly a Eywa byly moc šikovné, vůbec neudělaly stafíkům ostudu. Byl to pro nás všechny velmi přínosný a milý zážitek. Setkali jsme se s řadou příjemných lidí a získali užitečné informace a typy na další cvičení s našima holkama. Děkuji organizátorům za příjemný den.

Coursingový trénink 19.3.2011

19. března 2011 v 18:52 Ostatní
Na dnešek jsme se my i naše holky moc těšili, jen jsme doufali, že se alespoň trochu umoudří počasí. Včera v Liberci totiž sněžilo, a kdyby tomu tak bylo i dnes, tak by se nám ten trénink moc nelíbil. Holky jsou sice vždycky moc natěšené na střapec, ale pro naší lidskou půlku smečky by to nebylo nic moc. Vyrazili jsme po obědě a vše se v dobré obrátilo, dokonce na chvíli vysvitvlo i sluníčko. Takže počasí super.
Všechny tři holky si daly dva běhy. Nejdříve běžela Elly s Phoebe a Eywa si dala solo a tak to bylo i druhý běh. V prvním běhu si Phoebe značně nadbíhala a Ellča naháněla, ve druhém běhu si holky role střídaly. No pohled na ně byl úžasný. Střapec, který od rána vydržel všem psům si naše holky trohu podaly, tak pan rozhodčí musel navázat další kus.
Eywa se moc snažila, střapec krásně sledovala a na konci se zakousla. Dokonce pan rozhodčí Pašek pravil, že máme nebývale rychlé psy.

Fotky a videa: