Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Říjen 2010

Coursingový víkend v České Vsi u Jeseníku

25. října 2010 v 14:50 Ostatní
V pátek v 9 hod ráno jsme vyrazili směr Česká Ves u Jeseníku na RANČ OREL, a to ve složení Elly, Eywa, Phoe be, Klára, Honza a já. Cesta byla dlouhá, ale celá naše smečka, jak psí tak lidská ji ve zdraví zvládla. Na ranč jsme dorazili asi v půl druhé odpoledne. Prostředí nás překvapilo, bylo to mooooc hezké.
RANČ OREL


Pátek:

- po příjezdu jsme se ubytovali a v podvečerních hodinách se konal trénink, kdy si naše dospělé holky po delší době zaběhly terénní dostih. A náš benjamínek Eywa si to zkusila poprvé v životě, ale bylo vidět, že není žádný troubelín, hned pochopila o co jde a moc se jí to zalíbilo.
Ave Eywa WD


Sobota:

- krásné počasí a úplně vymetená obloha.
- po snidani se konal ještě jeden trénink, pak následoval klid pro pejsky a pro nás oběd a po obědě začalo první kolo  WHITE DART COURSING CUPU 2010 - Speciálního závodu pro plemeno SBT.
- po pauze na oddech následovalo druhé kolo tohoto závodu
- v odpoledních hodinách nastalo námi velmi očekáváné vyhodnocení závodu, naše holky se zúčastnily poprvné takovéhoto závodu, tak jsme byli celí napjatí jak uspěly mezi velkou konkurencí.

Ave Eywa WD  - 2. místo v katergorii puppy fena

Blair Witch BM - 3. místo v kategorii adult fena s PP

Phoebe             - 1. místo v kategorii adult fena bez PP

Blair Witch BM
Byli jsme velmi překvapeni z tak krásného úspěchu a už jsme se moc těšili na neděli na další závod. V duchu jsme doufali, že výsledky budou také dobré, protože naše děvčata už měla naběháno.

Neděle:

- obloha trochu pod mrakem, ale bez deště.
- ráno snídaně a v 10 hodin začal závod - Klubový pohár MSC 2010 IV. závod, jednalo se o 4. závod seriálu klubovlých závodů MSC roku 2010
- konkurence byla velká, protože už neběhali jen stafíci, ale i jiné rasy, poměrně velké zastoupení měli RR, SBT, FB, IV, FXH, pinč, ...
- naše holky se moc snažily a výsledky se dostavily
  
Ave Eywa WD  - 2. místo puppy fena

Blair Witch BM - 1. místo adult fena s PP

Phoebe             - 1. místo adult fena bez PP

Phoe be
Závěrem bych chtěla poděkova všem  pořadatelům těchto závodů za úžasnou organizaci, bez zbytečných tahanic a zdržování, sponzorům za krásné ceny a všem za bezva atmosféru.
Už se moc těšíme na 2. ročník WHITE DART COURSING CUPU, který by se měl dle hlavní pořadatelky Mgr. M. Koucké konat na stejném místě. Těšíme se na takováto další báječná setkání.

FOTKY a VIDEA z celého víkenduPhoebinky poslední letošní závody

11. října 2010 v 15:45 | Klára |  PHOE BE
V neděli brzo ráno jsme s Honzou naložili holky a nabrali směr Mimoň. Phoebince chyběla poslední zkouška na A1, takže cíl byl jasný.
Přijeli jsme přesně na čas nebo spíš přesně na prohlídku SA1. Při pohledu na zmrzlý parkur, mi došlo že to zase s citlivkou Phoe bude boj.

náš agi tým
Ale i přes nesnesitelnou zimu (kdo by v to říjnu čekal, já ne), Honza s Phoe doběhli na krásném 2. místě a zkoušku zaběhli bez jediné chyby.

Tím to náš tým splnil 3. a poslední zkoušku MA1vítězka

Pro letošní sezónu to byly Phoebinky poslední závody, ale flákat se náš agi. tým rozhodně nebude. Celou zimu je čeká tréninky na sezónu další a hlavně na boj o A2.

Phoe a Eyw
poprvé na závodech dělala Eywinka Phoe garde

Fotky z celého závodního dne najde ZDE


Ellynky 3. narozeniny

8. října 2010 v 18:23 BLAIR WITCH Bee-Master
Včera - 7. října 2010 oslavila naše Elly (Bair Witch Bee-Master) svoje krásné 3. narozeniny. Všichni jí přejeme hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a mnoho úspěchu jak sportovních tak i výstavních.
Elly kromě dortu, který jsme vyrobili ze samých dobrůtek také dostala spoustu úžasných hraček a něco dobrého na zub.
Elly a dárečky
Také přejeme hodně zdravíčka a posíláme pac a pusu  Ellynky sourozencům - Bumbovi, Bascovi, Baby Doll, Bye Bye Honey  i Bonie.

fotky z Ellči oslavyZase začínáme trénovat

5. října 2010 v 20:12 BLAIR WITCH Bee-Master


Tak a je to tady

Po tříměsíční pauze, kdy Elly nemohla trénovat, se opět pouštíme do agilit.

odpočinek
V neděli jsme si dali první trénink. Elly byla skvělá, za ty tři měsíce nic nezapomněla. Zato moje maličkost se musela pekelně soustředilt.
sbíhaná zóna
Vzhledem k Ellči zdravotnímu stavu jsme to nemohli moc přehánět. Ale Elly měla velkou radost z pohybu, na který byla tolik zvyklá. No a za mňamku udělá cokoliv. Konečně se vracíme do zaběhnutých kolejí. Moc se těšíme na další závody.

pravá tunel
Moc se těšíme na první závody, které nás čekají již tento měsíc. WHITE DART Coursing Cup 2010, který se bude konat 22.-24. října 2010  v Jeseníkách. To už je skoro za chvíli. Jsme moc zvědaví jak naše holky obstojí ve velké konkurenci ostatních stafíků. Doufáme, že zase uvidíme se známými lidskými i psími tvářemi.

VIDEA z tréninku