Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Canisterapeutický kurz

6. června 2010 v 21:54 |  Canisterapie
Tento týden, přesněji od úterka 1.6.2010 do soboty 5.6.2010 jsem s Elly absolvovala  náročný kurz - nazvaný "Příprava canisterapeutických psů", který pořádala Podještědská smečka, sdružení fyzických osob se sídlem Pivoňkova 183, Stráž nad Nisou. Celý týden jsme strávili v prostorách Jedličkova ústavu v Liberci, kde jsme se učili canisterapii.

Canisterapie  je "terapie" za aktivní spolupráce psa, s cílem zlepšit, či stabilizovat stav klienta, který se nachází v tíživé životní situaci. Je to součást rehabilitačního procesu. Takto by se dalo zjednodušeně říci, co to vlastně canisterapie je. Pes pro canisterapii musí být vychovaný, ovladatelný, zdravý, musí mít přirozené sklony ke canisterapii. Nesmí projevovat sklony k bázlivosti, nedůvěře a agresi. Musí být odolný proti stresu. Podle mého názoru je canisterapie velmi záslužná, ale u nás doposud nepříliš využívaná "služba". Přestože, jak jsem se mohla sama na vlastnlí oči přesvědčit, má velké úspěchy. A to nejen u klientů s fyzickým postižením, ale i s různými psychickými poruchami.

To co jsem  za týden v Jedličkově ústavu v Liberci viděla a naučila se, ovlivní určitě celý můj další život a pohled na něj a na práci mého psa. Tato práce je pro psy velmi náročná. To jak se s tím Elly vyrovnala a co se naučila, se ukázalo v sobotu, kdy se konalo přezkoušení canisterapeutických psů. Naše princezna to zvládla úplně úžasně, úspěšně složila zkoušku a ziskala certifikát canisterapeutického psa a já osvědčení o absolvování canisterapeutického kurzu.

Jsem na ni moc pyšná, protože, kdo nezažil neuvěří.

Ellynky certifikát

Po složení této zkoušky může naše Blair Witch Bee-Master poskytovat canisterapetické "služby" například v dětských domovech, v rehabilitačních zařízeních, v léčebnách dlouhodobě nemocných, ve školství, v domovech seniorů, v hospicích, v diagnositických a specializovaných zařízeních, v dětských domovech, ale i klietům v domácím ošetřování.
Protože tato "služba" zaujala nejen mě, ale i Elly, rádi bychom ji v budoucnosti poskytovali, samozřejmě po poradě s ošetřujícím lékařem klienta.

certifikát mojí maličkosti

Chtěla bych touto cestou poděkovat jak vedení tak i personálu Jedličkova ústavu v Liberci, že nám umožnili tento kurz u nich absolvovat. Dále bych chtěla poděkovat hlavnímu canisterapetuovi sdružení - Pavlíně Bohunové a manažerce sdružení Marii L. Šípové, za perfektní organizaci a bezva atmosféru po celou dobu kurzu. Všichni byli prostě úžasní.
 


Komentáře

1 Dante a Ani Dante a Ani | 7. června 2010 v 21:03 | Reagovat

Přidáváme se k díkům a tiše souhlasíme s celým článkem:-) bylo to prostě super :-) jinak děvčata gratulujem ;-)

2 spejsi spejsi | E-mail | 8. června 2010 v 14:59 | Reagovat

Marťo, gratulace !!veliká ......jste super holky !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama