Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Červen 2010

Návštěva Eywinky

28. června 2010 v 14:56 | Klára |  AVE EYWA White Dart
V pátek v 8 ráno jsme ve složení Honza, Phoe be  a já nabrali směr Olomouc za naší Eywinkou. Cesta proběhla naprosto v pohodě bez nějakého nečekaného zdržení takže už v půl 12 jsme byli  na místě.
Čekalo nás stafbulí přivítání v podobě Briunky a Roníka, pak už hurá na miminka.

s maminkou Bree
 Poprvé jsme si naší berušku mohli vyvenčit a představit jí Phoebince.

holčičky naše
Všechny miminka jsme si pořádně pomuchlali a hlavně si příjemně pokecali s Míšou.

miminko
 Míša s Phoebinkou
Miša s Fiškou
Kolem 19. hodiny jsme se plni dojmů, a taky trochu smutní že s námi Eywinka ještě nejede, vydali do nedalekého autocampu. Ubytovali jsme se, dali s Phoe kratší procházku zakončenou večeří  a zalezli do pelechu nabrat síly na další den.
Na sobotu jsem měli v plánu prohlíku Olomoucké zoo a centra města. Zoo nás naprosto nadchla všem pejskařům doporučuji.

zoo
Celkem uchození jsme v odpoledních hodinách nabrali smět Doksy, kde na nás už netrpělivě čekali Nikča s Míšou.
Celý víkend nás provázelo nádherné počasí a skvělá nálada prostě taková malinká dovolená. 

Fotogalerii z celého víkendu najde ZDE

Fotky od Míši ZDE

Trénink agility

21. června 2010 v 10:16 Agility
I přesto, že se nám blíží prázdniny a zasloužené dny odpočinku, my se neulejváme a pořád trénujeme. Tentokráte jsme s sebou vzali i našeho psího kamaráda Maila.

Tady je pár fotek jak to šlo našim holkám a malému psímu kamarádovi.

Elly
Elly na skočce
Phoe be
Phoe be na skočce
Mailo holek jeden z nejjj kámošů
tuudle

Phoe be
Phoe be na stole - její opravdu oblíbená překážka
Blair Witch Bee-Master
Blair Witch Bee-Master v tunelu

Canisterapie FOTO

14. června 2010 v 21:01 Canisterapie
A tady ještě pár foteček, které se mi podařilo získat z canisterapeutického kurzu:

Elly
Elly olizováním klientovi masíruje a současně prohřívá ruce.


Blair Witch Bee-Master
Ellynka svým tělem prohřívá klientovi rameno a zápěstí - tzv. polohování.


Blair Witch Bee-Master
Elly při polohování,kdy svým bříškem prohřívá klientovi ztuhé nárty.


Elly
Elly
A tady je ukázka z práce s dětmi, trocha zábavy a cvičení.

Agility hrátky aneb AGILITY TROCHU JINAK

14. června 2010 v 20:45 Agility
V sobotu ráno jsme se vydali Martin, ELLY a já do Litoměřic na další neoficiální  agility závody. Tentokráte poprvé v kategorii závodníci a ne začátečníci. Pořádající ZKO Litoměřice má své zázemí přímo pod Radobýlem. Všude okolo spousta zeleně, no prostě nádhera. Počasí se taky trochu umoudřilo a nebylo už takové nesnesitelné vedro. Potkali jsme i několik známých ze závodů, což bylo příjemné, alespoň jsme si nepřipadali  tak úplně cizí.

Agility to byly opravdu trochu jinak, než jsem zvyklá z ostatních neofi závodů, ale o to to bylo zajímavější. Soutěžilo se v týmech, které byly náhodně vytvořeny. Hry byly dvě a nakonec každý pejsek sám za sebe si odběhl jumping.

No a jak jsem dopadli?

V první hře, která se jmenovala TROJZUBEC - družstvo bylo tříčlenné, jsme obsadili v kategorii závodníci 2. místo z 10 týmů.

V druhé hře, která se jmenovala DOMINO - družstvo bylo šestičlenné, jsme obsadili v kategorii závodníci 1. místo z 5 týmů.A v jumpingu, v kategorii závodníci, který Elly zaběhla bez jedïné chyby jsme obsadili krásné 3.místo

Blair Witch

Musím říci, že v Litoměřicích vládla velmi příjemná atmosféra, organizátoři to zvládali s přehledem, pivo bylo studené a klobásky teplé. Takže velká pochvala.

Fotogalerie Eywinky

10. června 2010 v 15:04 AVE EYWA White Dart
Eywinka nám roste jako z vody, už má otevřený očička, pomalu ale jistě začíná sedět, chodit a zoubky už o sobě taky dávají vědět.

Beruška
Eywinka na svém prvním výletě na záhrádku

Panička Asscánka (Eywuši tatínek) vytvořila Eywince a jejím sourozencům samostatnou galerii, kterou bude průběžně doplňovat, takže můžete sledovat jak naše beruška roste.

Fotogalerie AVE Eywa WD


Canisterapeutický kurz

6. června 2010 v 21:54 Canisterapie
Tento týden, přesněji od úterka 1.6.2010 do soboty 5.6.2010 jsem s Elly absolvovala  náročný kurz - nazvaný "Příprava canisterapeutických psů", který pořádala Podještědská smečka, sdružení fyzických osob se sídlem Pivoňkova 183, Stráž nad Nisou. Celý týden jsme strávili v prostorách Jedličkova ústavu v Liberci, kde jsme se učili canisterapii.

Canisterapie  je "terapie" za aktivní spolupráce psa, s cílem zlepšit, či stabilizovat stav klienta, který se nachází v tíživé životní situaci. Je to součást rehabilitačního procesu. Takto by se dalo zjednodušeně říci, co to vlastně canisterapie je. Pes pro canisterapii musí být vychovaný, ovladatelný, zdravý, musí mít přirozené sklony ke canisterapii. Nesmí projevovat sklony k bázlivosti, nedůvěře a agresi. Musí být odolný proti stresu. Podle mého názoru je canisterapie velmi záslužná, ale u nás doposud nepříliš využívaná "služba". Přestože, jak jsem se mohla sama na vlastnlí oči přesvědčit, má velké úspěchy. A to nejen u klientů s fyzickým postižením, ale i s různými psychickými poruchami.

To co jsem  za týden v Jedličkově ústavu v Liberci viděla a naučila se, ovlivní určitě celý můj další život a pohled na něj a na práci mého psa. Tato práce je pro psy velmi náročná. To jak se s tím Elly vyrovnala a co se naučila, se ukázalo v sobotu, kdy se konalo přezkoušení canisterapeutických psů. Naše princezna to zvládla úplně úžasně, úspěšně složila zkoušku a ziskala certifikát canisterapeutického psa a já osvědčení o absolvování canisterapeutického kurzu.

Jsem na ni moc pyšná, protože, kdo nezažil neuvěří.

Ellynky certifikát

Po složení této zkoušky může naše Blair Witch Bee-Master poskytovat canisterapetické "služby" například v dětských domovech, v rehabilitačních zařízeních, v léčebnách dlouhodobě nemocných, ve školství, v domovech seniorů, v hospicích, v diagnositických a specializovaných zařízeních, v dětských domovech, ale i klietům v domácím ošetřování.
Protože tato "služba" zaujala nejen mě, ale i Elly, rádi bychom ji v budoucnosti poskytovali, samozřejmě po poradě s ošetřujícím lékařem klienta.

certifikát mojí maličkosti

Chtěla bych touto cestou poděkovat jak vedení tak i personálu Jedličkova ústavu v Liberci, že nám umožnili tento kurz u nich absolvovat. Dále bych chtěla poděkovat hlavnímu canisterapetuovi sdružení - Pavlíně Bohunové a manažerce sdružení Marii L. Šípové, za perfektní organizaci a bezva atmosféru po celou dobu kurzu. Všichni byli prostě úžasní.