Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Květen 2010

Coursingový trénink

31. května 2010 v 11:23 Ostatní
Na neděli jsme měli naplánovaný coursingový trénink s Podještědskou smečkou. Počasí už zase nebylo nic moc, chvílema pršelo a chvílema to docela šlo.

Blair Witch Bee-Master
Na řadu jsme s Elly přišli kolem poledne. První běh běžela sama a úplně v pohodě. Jen jsme měli trochu ztížené podmínky, protože tráva nebyla posekaná a pes se mi ztrácel z očí, ale stopu evidentně neztratila a za střapcem běžela jak pominutá.

start
Takže to vypadalo spíš jako nácvik slídění, protože v té trávě ztratil i pes oční kotakt se střapcem. Druhý běh si Ellča zkusila zaběhnout s trochu nerovným partnerem - irským vlkodavem. Pejsek byl moc hodný, ale po chvíli to vzdal, takže Elly  půl běhu měla solo a v pohodě.

trošku větší parťák

Ještědský Psola cup

29. května 2010 v 21:20 Agility
Dnes ráno jsme se vypravili do nedalekého sportovního areálu u Tipsport arény v Liberci na 1. ročník Ještědského Psola cupu. Sluníčko nám svítilo už od časného rána. Vstávat jsem nemuseli tak brzy, protože Tipsport aréna je od nás asi 5 min. jízdy autem, takže pohoda a klídek. Elly se už tradičně chovala velmi spořádaně, při běhu krásně reagovala na povely a plně se na mě soustředila. Jen kdyby nebyly ty seskočené zóny!

tunel
Běžely se dva běhy jumping a agility. V naší katergorii soutěžilo celkem 10 týmů, včetně dvou našich spolubojovníků z Podještědské smečky, a to tibetskéhého teriera Rodgiho s Jitkou a křízence Míši s Lenkou.Tyké jsme potkali Svatavu s hladkosrtou foxterierkou Bubu, ale ta běžela v jiné velikostní kategorii. 


hopVíce fotografií ze závodu najdete ZDE


Tratě byly podle mého docela běhavé s několika záludnostmi. Paní rozhodčí byla spravedlivá a velmi příjemná. Areál atletického odhodiště byl posekán a pořádající ZKO Liberec-centrum a Psí škola PSOLA měly velmi dobře zvládnoutou organizaci. Vše pěkně "odsejpalo", žádné zbytečné zdržování, krásná velká digitální časomíra, výsledky byly brzy po doběhnutí závodů vyvěšeny na nástěnce. Myslím, že se to pořadatelům povedlo.


A jak jsme dopadli?

1. běh jumping - bezchybný běh - 3.místo z 10 týmů

2. běh agility - 3 chyby - 6. místo z 10 týmů

Součet běhů - 5. místo

KLÁRA S HONZOU MAJÍ MIMINKO

24. května 2010 v 11:04 | Klára |  AVE EYWA White Dart
Máme obrovskou radost, v sobotu se v chovatelské stanice White Dart narodil náš dlouho očekávaný přírůstek do naší smečky.

  Eywinka roste jako z vody, už je jí 6 dní, na nejnovější video mrkněte ZDE
                                       (naše proužkatá princezna spinkající u maminky)

Pokud chcete videt Eywinku a její sourozence 3.den po narození mrkněte na VIDEO
( Eywinka je ta co hajá u nohou Briušky)
Maminka Briunka s prckama
Naší malé princezně jsme po dlouhém dohadování a hledání vybrali jméno AVE EYWA White Dart.
Krásná tmavě žíhaná fenečka , která má na bříšku a hrudníku tři bílé "knoflíčky".  (přesně taková jakou jsme si přáli).

EYWA

Eywinka se narodila v sobotu v 19:10 o váze 383g

Eywinka má dalších 5 úžasných sourozenců, 3 brášky a zlatou sestřičku. Na všechny již netrpělivě čekají jejich páníčci.

uzlíčci
Do budoucna bychom si přáli, aby se EYWA stala další chovnou fenou v naší chovatelské stanici Ellen-Staff a samozřejmě úspěšnou psí sportovkyní.


Obrovské díky patří Míše (White Dart) , které bychom touto cestou chtěli poděkovat, za to že jsme díky jejím průběžným zprávám mohli i na dálku být u celého Briunky těhotenství, porodu a dalšího růstu naší feňulky a jejích sourozenců.

Oslava

23. května 2010 v 18:48 PHOE BE
Dnes jsou to právě tři roky co se narodila první členka naší stafbulí smečky Phoebe.
Uspořádli jsem malou psí oslavu na kterou jsme připravili úžasný dort ze samých psích dobrot, hlavně hodně masa a trocha zeleniny na ozdobu.

*** Phoebince přejem hlavně hodně zdraví a mooc mooc sportovních úspěchů.***


Happy birthday

Více fotografií z oslavy si můžete prohlédnout ZDE


BULL CUP 2010

23. května 2010 v 18:08 Agility
V sobotu v ranních hodinách jsme ve složení já a Elly, Honza, Klára, Terka (Honzova  mladší sestra) a Phoe be, vyrazili na Phoebeiny první oficiální závody.
Akce se konala v příjemném areálu psí školy SUPERPES v Lysé nad Labem. Tyto závody byly spojené se speciálním závodem německých ovčáků a speciálním závodem Bull Cupp (pro všechna plemena typu bull a jejich křížence).
Po celý den nás provázelo krásné počasí a jako zpříjemnění dne byla možnost se nechat nalíčit od profesionální kosmetičky značky MARY KAY, čehož samozřemně byla škoda nevyužít

Honza s Phoebe měli jen jediný cíl a to udělat poslední zkoušku MA1.

A jak dopadli??

Jumping: 2 odmítnutí - 6. místo z 11 týmů

Zkouška: 2 chyby - 6. místo z 11 týmů

Agility: DISK

Phoe be

Více fotek naleznete ZDE

Tyhle závody dooprady nedopadly podle přestav našeho týmu, ale přesto se nám tato akce líbila.

Parkury pana rozhodčího Rybáře, patříly spíše k běhavým, ale nějaká ta záludnost se tam přece jen našla a o diskvalifikace nebyla nouze.

Lovecké zkoušky - ZKOUŠKY VLOH TERIÉRŮ A JEZEVČÍKŮ

15. května 2010 v 19:30 BLAIR WITCH Bee-Master
Dnes jsme se v 7 hod ráno vypravili na lovecké zkoušky, přesněji na zkoušky vloh teriérů a jezevčíků. Počasí nám opravdu moc nepřálo, bylo 5 stupňů, ale naštěstí v Příšovicích nepršelo. Ale i přesto byl terén úplně promočený.

Elly se moc snažila, byla ukázněná a na práci se těšila, což dávala hlasitě najevo. Máme všichni velikou radost i přes vylosované číslo 13 Elly tyto  zkoušky ÚSPĚŠNĚ SLOŽILA ve II. ceně.

 Slídit  a hledat stopu živé zvěře v poli s mokrým ozimem, který mi sahal až po kolena, se naší princezně moc nechtělo, zato všechny ostatní disciplíny splnila na plný počet bodů.

Blair Witch Bee-Master


soudcovská tabula

bodové hodnocení
 Známka 4 je nejvyšší počet.I přes nepřízeň počasí odvedli pořadatelé i rozhodčí velmi dobrou práci. Za což ji děkuji.