Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Duben 2010

středeční agility trénink

29. dubna 2010 v 11:12 Agility
Počasí se konečně umoudřilo a tak jsme se po dlouhé zimě opět vrátili na hřiště do Stráže nad Nisou. Holkám změna prostředí evidentně udělala radost a na dva postavené parkury, které připravil Honza se vrhly s velkou vervou.


Ellči perfektní skok přes skočku
Blair Witch Bee-Master

Bíbinka a její večně problematický náběh na slalom
Phoe be

Já v běhu a Blair Witch na kladině
Martina a Elly

Fíšunky oblíbená houpačka a Honzův ukazijící uřízlej malíček
Honza a Phoe be

Elly nejmilovanější překážka stůl a povel stůj!!!
ELLY

Phoe be finishuje skrz proskok
Phoe be

Jarní svod loveckých psů

25. dubna 2010 v 19:50
Včera jsme se s Elly zúčastnili jarního svodu loveckých psů, který se konal v v areálu Libereckých výstavních trhů. Počasí nám přálo. Na úvod jsme si vyslechli mysliveckou znělku. Elly asi nemá slabost pro dechové nástroje. Už když jsme stáli v řadě, tak jsme budili pozornost.
zahájení
Poté nám pan veterinář zkontroloval očkovací průkazy a rozdělili nás do kruhů.
čekání na kontrolu OP
Byly jen dva. Na řadu jsme přišli velmi brzy. Pan rozhodčí Ing. Jiří Formánek, nás ohodnotil a přeměřil, mezitím co jsme běhali v kruhu se snažil divákům toto plemeno přiblížit. Docela se mu to podařilo. Stafíci nejsou lovecké plemeno, a podle toho na nás také myslivci nahlíželi. Ale Elly se chovala velmi spořádaně a poslušně, v kruhu běhala jak je zvyklá a zuby si nechala bez problémů spočítat. To bylo pro všechny velké překvapení, protože patříme přece mezi "bojové psy".

kruh jen pro nás
Hodnocení: typ - typický
                   zbarvení - vicebarevný
                   chrup - neúplný, chybí P2 vlevo dole asi
                   skus - nůžkový
                   kvalita srsti - standartní
                   povaha - klidná
                   výška - 42 cm
                   ucho - normální
                   čenich - normální
                     

"Mini-Maxi Superpes 2010"

18. dubna 2010 v 16:14 Agility
Včera ráno jsem vyrazili na další závody v agility, tentokráte do  areálu psí školy Superpes v Lysé nad Labem. S námi jel opět náš funclub v čele s mým manželem, dcerami Klárou a Nikolou a samozřejmě nesměla chybět ani Phoe be. Příroda nám byla nakloněna a počasí bylo přímo přepychové, sluníčko svítilo už od rána.

pohodářka Phoe-be

 Areál psí školy byl moc hezký, spousta místa a za cvičákem obrovská louka. Konkurence byla také slušná. A jak jsme dopadli?

1. běh -  agility - 2 chyby - 8. místo z 11 týmů

2. běh - jumping - 1 chyba - 3. místo z 11 týmů

vpřed hop

tunel

slalom

Na konec dne byl připraven paralelní vyřazovací závod. Byla to celkem legrace, dva pejsci běželi vedle sebe na identickém jednoduchém parkuru - 3 skočky, tunel, zatáčka 3 skočky. Sice jsme nevyhráli, ale na rychlost jsme porazili v prvním rozběhu sheltii!!! Máme velkou radost. V dalším rozběhu byla Elly tak natěšená, že shodila dvě skočky, a tím jsme byli definitivně vyřazeni.
Elly na skočce


Elly v letu

Na závodech jsem potkali našeho spokuagiliťáka tibetského teriéra Rogiho s paničkou Jitkou.
Rogi

Semilská blecha- závody agility

11. dubna 2010 v 11:27 Agility
Včera ráno jsme vyrazili do Lomnice nad Popelkou na naše celkově třetí a letos druhé závody v agtility. Počasí nestálo za nic, byla zima a chvílema pršelo, během dne  padal i  sníh, ale i sluníčko se ukázalo - občas. Náš fun-club byl samozřejmě s námi ve složení - můj manžel Martin, dcery Nikola a Klára, samozřejmě Honza a  Phoe be. 

Holky

Elly byla dobře naložená a tak jsme se s chutí pustilil do závodění. Konkurence byla velká - 14 týmů. První běh byl jumping. Elly vyběhla jako blesk, krásně reagovala a neztrácela zbytečně čas, ale já jsem se tak soustředila na správně navedení do tunelu, že jsem se na trati úplně ztratila a zapomněla jsem, kde jsou poslední dvě překážky. Takže jsem Elly ten krásný běh vlastně pokazila a bylo z toho jedno odmítnutí a krásné 4.místo.

skok sem skok tam

kuk
Druhý běh byl agility se zónovou kladninou a áčkem. Zóny, ze kterých jsem měla takou obavu Elly zpracovala úplně přepychově, ale stačí jedna "počůraná" překážka a všechno je jinak. Jeden pejsek si ji nutně potřeboval označkovat. Pro nás z toho vyplynula 2 odmítnutí. Takže jsme skončili na hezkém 5. místě.

hop

rychlá otočka
Závody byly až na počasí moc hezké, posbírali jsem zase nějaké zkušenosti a snad se nám příští týden v Lysé nad Labem bude dařit také tak nebo i lépe.

1.běh - jumping - 1 odmítnutí 4. místo ze 14 týmů

2.běh - open - 2 odmítnutí 5.místo ze 14 týmů


*** VIDEO OBOU BĚHŮ MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE ***


Výsledkovou listinu najdete na http://www.agilitysemily.info/vstupte.htm v rubrice AKCE pod názvem 10.4.2010 - Lomnice nad Popelkou: Neoficiální závody Semilská blecha+3.Speciál BSP - výsledky

Klubová výstava - Mladá Boleslav

4. dubna 2010 v 11:35 Výstavy
Včera  3. 4. 2010 jsme se zúčastnili Klubové výstavy, která se konala při XI. Pojizerské výstavě psů v Mladé Boleslavi. Počasí nám docela přálo, sluníčko svítilo, ale bylo dost chladno.
Elly se už ve výstavním kruhu chová jako úplný profesionál, což se odráží i na výsledcích.
Ve velké konkurenci 23 fen doslata krásné ocenění.
Blair Witch Bee-Master a já

ELLY kuk
Klubová výstava - Mladá Boleslav

Rozhodčí - Olga Hrabáková
Třída - otevřená
Známka - výborná

Posudek: Fena výrazné kostry, vyrovnaných proporcí, bezvadného hřbetu, dobého pohybu.

frajerka naše
Čekání bylo velmi dlouhé a tak se náš doprovod zabavoval po svém.

uzel je fajn

Phoe be

Honza a Phoe be
Taky jsme potkali naši mladší nevlastní sestřičku Emu Bee-Master s Pavlem, která dostala ve silně obsazené třídě mladých /32fen/ krásné ohodnocení výborná /páté místo/.

Emma Bee-Master
Výstavy se zúčastnila i naše chovatelka Tamara s Bibi /Courtesy Title Bee-Bee/  ta získala ve třídě mladých krásné ocenění  Výborná 2.
Bibinka

RENTGENOVÉ VYŠETŘENÍ KYČLÍ

2. dubna 2010 v 7:53 BLAIR WITCH Bee-Master
*** Včera ráno jsme absolvovali rentgenové vyšetření kyčlí naší Blair Witch Bee-Master. Elly musela být bohužel uspána, aby byl snímek čitelný. Vše ale dopadlo výborně a výsledek je negativní.
Blair Witch Bee-Master má kyčle v naprostém pořádku, z čehož máme velikou radost.  Můžeme tedy v klidu pokračovat v našich sportovních aktivitách.***