Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Lovecký výcvik

4. ledna 2010 v 16:06 |  Ostatní
Po delší době jsem se konečně dopracovla k několika fotkám z loveckého výcviku, který jsme s Elly absolvovali na podzim. Letos na jaře se chystáme na lovecké zkoušky vloh. Snad se nám zadaří. Tady je tedy pár fotek z našeho cvičení.
Elly po pobarvené stopě našla srnku. Pobarvená stopa - stopa nakapaná krví, imituje to stopu postřelné zvěře, kterou musí pes dohledat. Bez problémů ani ji nechtěla sežrat. Nedivím se, ta kůže byla čerstvá a značně "voňavá".
Blair Witch a králík na vlečce. S aportováním to bylo horší, ale po několika nácvicích už byla ochotná tu ošklivou chlupatou věc vzít do tlamy a donést.Cvičili jse do pozdních večerních hodin, kdy už nebylo skoro nic vidět. O to zajímavější byl nácvik stopy vůdce. Psi nás opravdu museli najít podle stopy, protože v lese už byla tma jak v pytli.Elly při nácviku odložení je v klidu, takže si myslím, že tahle disciplína by nám problém dělat neměla.

Blair Witch a vodění na řemeni. Tento cvik vyžaduje velké soustředění jak psa tak i psovoda. Vše je to o cviku a trpělivosti. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama