Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Leden 2010

Sáňkování

27. ledna 2010 v 11:55 Ostatní
Jelikož je zima jako když praští a sněhu taky požehnaně, vytáhly jsme boby, sáně a vyrazili na kopec.
Za humny nám vyrostl nechvalně proslavený Vesecký běžecký areál, k sáňkování jako dělaný.
Elly s Phoebe sníh prostě milují, pořádnou porci čerstvýho prašanu si řádně užily.
Z kopce nás vyhnala až tma a hlavně taky zima, každopádně příjemně unavení jsme se vraceli domů jak my tak i holky.
Pomalu, ale jistě nám začíná výstavní a závodní sezóna, takže huráá trénovat trénovat a trénovat.


Video našeho tréninkového snažení

19. ledna 2010 v 8:48 Agility

Pavlína (naše agility trenérka) vytvořila krásný sestřih našeho agiliťáckého trénování podívat se na něj můžete ZDE .


1. letošní závody v agility "O velkou Pandu"

18. ledna 2010 v 20:29 Agility
V sobotu v 6:00 ráno jsme vyrazili na první letošní závody do Nučic u Rudné. Závody se konaly v příjemném areálu jezdecké stáje Arcos, pořadatelem byla OSA Panda Praha. Venku bylo -2 stupně a v jízdárně také. Naše holky byly celý den ve svých teploučkých bundách. Jen když běžely závod tak jsme je odstrojily.


Elly soutěžila v kategorii začátečníci medium a Phoe be v kategorii pokročilí medium. Elly měla ve skupině 13 týmů a Phoe 7 týmů. Konkurence byla slušná.
Naše holky jako vždy budily pozornost. Stafíci se opravdu moc často na závodech v agility nevidí. Rozhodně jsme ovšem neudělali ostudu. Běžely se dva běhy z toho jeden jumping, druhy agility běh. Na závěr se běžela hra, to bylo spíš jen pro pobavení, psovod měl v každé ruce lžíci a na ní miček a svého pejska vlastně naváděl jen slovně. Jumping je běh bez zónových překážek. Agility je klasický běh se všemi překážkami.

A jak jsme dopadli?


Běhy se posuzovaly každý zvlášť a také v celkovém součtu.

Blair Witch Bee-Master (Elly) - 2. místo v součtu jumping a agilty
V agility 3. místo a v jumpingu 4. místo


Phoe be - 2. místo v součtu jumpin a agilty
V agility 4. místo a v jumpingu 3. místo
Na závěr bych jen chtěla pochválit organizátory, celá akce měla dobrou úroveň. Vše probíhalo bez zbytečných průtahů a komplikací.

Lovecký výcvik

4. ledna 2010 v 16:06 Ostatní
Po delší době jsem se konečně dopracovla k několika fotkám z loveckého výcviku, který jsme s Elly absolvovali na podzim. Letos na jaře se chystáme na lovecké zkoušky vloh. Snad se nám zadaří. Tady je tedy pár fotek z našeho cvičení.
Elly po pobarvené stopě našla srnku. Pobarvená stopa - stopa nakapaná krví, imituje to stopu postřelné zvěře, kterou musí pes dohledat. Bez problémů ani ji nechtěla sežrat. Nedivím se, ta kůže byla čerstvá a značně "voňavá".
Blair Witch a králík na vlečce. S aportováním to bylo horší, ale po několika nácvicích už byla ochotná tu ošklivou chlupatou věc vzít do tlamy a donést.Cvičili jse do pozdních večerních hodin, kdy už nebylo skoro nic vidět. O to zajímavější byl nácvik stopy vůdce. Psi nás opravdu museli najít podle stopy, protože v lese už byla tma jak v pytli.Elly při nácviku odložení je v klidu, takže si myslím, že tahle disciplína by nám problém dělat neměla.

Blair Witch a vodění na řemeni. Tento cvik vyžaduje velké soustředění jak psa tak i psovoda. Vše je to o cviku a trpělivosti.
Vánoce 2009

3. ledna 2010 v 16:04 Ostatní
Vánoce jsme si užili v klidu a pohodě. Dárečků bylo hodně i pro naše psí slečny. Celý den se těšily. Takhle se Elly zapojila do zdobení vánočního stromečku.
Ani při Štědrovečerní večeři jsme nemohli zapomenout na naší úžasnou Eny /Sisi z Mařenické Fořtovny/, tak jsme si dali alespoň její fotku a zapálili jí svičku, když už s námi nemůže být.
A konečně se naše psí holky dočkaly, stromeček je tady i s dárečkama, tak nám krásně zapózovaly.

Elly dostala spoustu "dobrých" dárečku, ale stejně se jí nejvíc líbí ten můj - úžasná měkoučká deka, o kterou se s nikým nedělí. Mám smůlu.
Předvánoční coursing

3. ledna 2010 v 15:49 Ostatní
Abychom ani v zimě nevyšli ze cviku, tak jsme se vydali 19. prosince v 9 hod ráno na coursingový běh. Teploměr ukazoval strašlivých -19 stupňů. Nosní dírky se slepovaly k sobě, no prostě zima jak v ruském filmu. Ale nevzdali jsme to, pořádné se oblékli a s polečně s holkama a manželem jsem vyrazili.

Elly byla moc statečná i když odběhla jen jeden běh, ale v tomhle počasí a ještě s náhubkem. Ten košík se opravdu moc nellíbil, ale pravidla jsou pravidla.


Elly měla chudák úplně omrzlé bříško, ale běžela.


A konečně doběhla.
Takhle jsme si užívalil předvánoční sportování, naštěstí jsme to přestáli všichni ve zdraví.