Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Orientační závod se smečkou

31. srpna 2009 v 21:26 |  Ostatní
V neděli 30.8.2009 bylo krásné počasí, což bylo super, protože jsme s našima holkama byli přihlášení na orientační závod se smečkou, který měl být cca 20 km dlouhý. Zapsali jsme se, aniž bychom tušili co nás čeká.Podezřelé už bylo, když se nás při zápisu ke startu ptali, zda budeme chodci, či běžci.No samozřejmě chodci!!!
Na startu se nás sešlo celkem 23 týmů. Tým se skládal ze psa a jeho psovoda, ale i dalších členů rodiny nebo přátel psovoda. Před startem jsme obdrželi mapu, kartičku, kde se budou zapisovat body za splnění úkolů z osmi stanovišť na trati.Takže se jednalo vlastně o kombinaci orientačního závodu a stopované.Po startu jsme byli všichni plni energie a humoru.
Po pár kilometrech přišla první kontrola a také první zajímavý úkol: převézt svého psa v určeném úseku v zednickém kolečku. Fotodokumetace bohužel není, protože jsme měli plné ruce. Phoe be s Honzou zvládli úkol bez trestného bodu, ale Elly chtěla za každou cenu z kolečka ven, což nám vyneslo 1 trestný bod.

Další kontrola byla nazvaná "Módní přehlídka". Úkol zněl obléci na svého psího přítele alespoň 4 věci z připraveného oblečení, aby modely byly co nejlepší.

Takto to vypadalo při oblékání:

A takhle vypadaly kompletní modely:


Další kontrola se skládala z prvků poslušnosti našich psích přátel. Kontrétně kolečko doleva, kolečko doprava, k levé noze a dtto pak to samé zase u pravé nohy. Naše holky to zvládly bez tresných bodů. No jsou to prostě vychovaní miláčkové.


Později jsme plnili i další úkoly, jako byl třeba kvíz ze znalostí nebo jsme hledali kontrolní razítka na označení karty. To jen pro kontrolu, zda si nekrátíme cestu.
Úkol z posledního stanoviště jsme měli donést až do cíle. Byl velmi zajímavý a podpořil naši uměleckou tvořivost - vytvořit funkční obojek z věcí, které najdeme v lese. K dispozici jsme pro zjednodušení měli provázek a drátek.
Takhle vypadal obojek pro Elly


A takhle vypadal výtvor naší Klárky a Honzy pro Phoe be


No a konečně po pěti hodinách svižné chůze, později už plazení, (tedy alespoň já, a to bez batohu, který si společně se svým vzal na svá bedra gentleman Honza) jsme
"doběhli" do cíle.

Zasloužený odpočinek před vyhlášením výsledků.
A jak jsme dopadli?
Tým Phoe be, Klárka, Honza krásné 11. místo
Tým Elly, moje maličkost a puchyře na chodidlech 12. místo
Jen tak pro zajímavost, běžci to uběhli za necelé tři hodiny.
Závěrečné hodnocení:
Byl to prima den jak pro lidi tak i pro psy. Pokud následky pochodu přežiju, tak se příští rok zúčastníme s Elly znovu.
Poučení:
Vzít si pořádné boty, pořídit psům postroje a dogtrekový pás pro nás.
 


Komentáře

1 pavel pavel | E-mail | Web | 1. září 2009 v 11:54 | Reagovat

No to jste si teda šlápli :)).

2 Tamča Tamča | E-mail | Web | 2. září 2009 v 7:05 | Reagovat

To jsme šikulky ! Musíte nás občas vzít na takové akce taky:-))Rádi se zúčastníme:))))

3 Martina Martina | 2. září 2009 v 12:58 | Reagovat

[2]: No jistě, že Vám řekneme, netušila jsem, že by ses taky zúčastnila. Příští pochod je za rok touto dobou. Startovné jde na charitu, to letošní konkrétně na canisterapii pro Jedličkův ústav v Liberci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama