Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Staffordshire Bull Terrier ELLEN-STAFF

Srpen 2009

Enynka na nás vzpomíná

31. srpna 2009 v 21:32 In memoriam
Abychom na naši Enynku nikdy nezapomněli, tak jsem si v ten den, kdy od nás navždy odešla pořídila ibišek.Vždycky když kvete, tak si na naši princeznu vzpomeneme. Tentokráte na nás asi myslí i Eny, protože vždy kvete jen jeden květ, ale teď má dva a jak nádherné.
Orientační závod se smečkou

31. srpna 2009 v 21:26 Ostatní
V neděli 30.8.2009 bylo krásné počasí, což bylo super, protože jsme s našima holkama byli přihlášení na orientační závod se smečkou, který měl být cca 20 km dlouhý. Zapsali jsme se, aniž bychom tušili co nás čeká.Podezřelé už bylo, když se nás při zápisu ke startu ptali, zda budeme chodci, či běžci.No samozřejmě chodci!!!
Na startu se nás sešlo celkem 23 týmů. Tým se skládal ze psa a jeho psovoda, ale i dalších členů rodiny nebo přátel psovoda. Před startem jsme obdrželi mapu, kartičku, kde se budou zapisovat body za splnění úkolů z osmi stanovišť na trati.Takže se jednalo vlastně o kombinaci orientačního závodu a stopované.Po startu jsme byli všichni plni energie a humoru.
Po pár kilometrech přišla první kontrola a také první zajímavý úkol: převézt svého psa v určeném úseku v zednickém kolečku. Fotodokumetace bohužel není, protože jsme měli plné ruce. Phoe be s Honzou zvládli úkol bez trestného bodu, ale Elly chtěla za každou cenu z kolečka ven, což nám vyneslo 1 trestný bod.

Další kontrola byla nazvaná "Módní přehlídka". Úkol zněl obléci na svého psího přítele alespoň 4 věci z připraveného oblečení, aby modely byly co nejlepší.

Takto to vypadalo při oblékání:

A takhle vypadaly kompletní modely:


Další kontrola se skládala z prvků poslušnosti našich psích přátel. Kontrétně kolečko doleva, kolečko doprava, k levé noze a dtto pak to samé zase u pravé nohy. Naše holky to zvládly bez tresných bodů. No jsou to prostě vychovaní miláčkové.


Později jsme plnili i další úkoly, jako byl třeba kvíz ze znalostí nebo jsme hledali kontrolní razítka na označení karty. To jen pro kontrolu, zda si nekrátíme cestu.
Úkol z posledního stanoviště jsme měli donést až do cíle. Byl velmi zajímavý a podpořil naši uměleckou tvořivost - vytvořit funkční obojek z věcí, které najdeme v lese. K dispozici jsme pro zjednodušení měli provázek a drátek.
Takhle vypadal obojek pro Elly


A takhle vypadal výtvor naší Klárky a Honzy pro Phoe be


No a konečně po pěti hodinách svižné chůze, později už plazení, (tedy alespoň já, a to bez batohu, který si společně se svým vzal na svá bedra gentleman Honza) jsme
"doběhli" do cíle.

Zasloužený odpočinek před vyhlášením výsledků.
A jak jsme dopadli?
Tým Phoe be, Klárka, Honza krásné 11. místo
Tým Elly, moje maličkost a puchyře na chodidlech 12. místo
Jen tak pro zajímavost, běžci to uběhli za necelé tři hodiny.
Závěrečné hodnocení:
Byl to prima den jak pro lidi tak i pro psy. Pokud následky pochodu přežiju, tak se příští rok zúčastníme s Elly znovu.
Poučení:
Vzít si pořádné boty, pořídit psům postroje a dogtrekový pás pro nás.

Naši přátelé

31. srpna 2009 v 20:33 Výstavy
Výstavy INTERDOG se samozřejmě zůčastnili i naši psí příbuzní, jejichž výsledky jsou také velmi pěkné. Obzvláště těch nejmladších. Bibinky a Emy. Bibi ve třídě štěňátek získala ohodnocení
velmi nadějná 2 a Ema velmi nadějná1.

Zúčastnil se také Elly bráška Basco, který v mezitřídě získal krásné ohodnocení výborný.(www.spejsi.blog.cz)

INTERDOG BOHEMIA Mezinárodní výstava Mladá Boleslav 29.8.2009

31. srpna 2009 v 20:20 Výstavy
V sobotu ráno jsme se po dlouhé době jako rodina vypravili do Mladé Boleslavi na Mezinárodní výstavu psů. Počasí bylo celkem hezké i sluníčko se ukázalo. Pejsků bylo tentokráte na Krásné louce jako naseto. Stafíků se tam sešlo celkem 77. S Elly jich bylo v mezitřídě devět. A jak jsme dopadli?


Mezinárodní výstava psů INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav 29.8.2009
Rozhodčí: Iuza Beradze (Gruzie)
Mezitřída
Ohodnocení: Výborná

Odpoledne na chalupě

24. srpna 2009 v 17:31 Ostatní
Klára s Nikolou si vzaly holky a vyrazily na chalupu za babičkou a dědou a tady je pár krásných foteček.

Super Jumping

24. srpna 2009 v 8:41 Agility

V rámci Karlovarské výstavy se také konaly závody v jumpingu, aby jsme s Phoe be jen tak neseděli a nečekali jak Elly dopadne, přihlásili jsme se taky.
Jumping zrovna nepatří mezi naše oblíbené disciplíny a možná i proto jsme dopadli tak jak jsme dopadli.


Hned před druhou překážkou se Honzovi sklouzla noha, Phoe be si jeho mávání rukama, aby odvrátil neodvratitelný pád, vysvětlila po svém. Překážku přeběhla a přeskočila z druhé strany a tím se diskvalifikovala.


Jinak parkur krásně doběhla i v krásném čase, přesto že překážky měly maximální výšku, čehož jsme se docela báli, protože Phoe be poprvé běžela v kategorii L.


Po zklamání z našeho neúspěhu, organizace závodů a vlastně celé výstavy, bylo potěšujíci, že už si nás cizí lidé i závodníci pamatují a fandí nám. Stafík v agility a ještě v kategorii L je opravdu raryta.

Nakonec Phoe be ukázala že to má stejně všechno na háku, a hurá zase trénovat.

Krajská výstava psů - Karlovy Vary

23. srpna 2009 v 21:38 Výstavy
V sobotu 22.8.2009 jsme se ve 4 hodiny ráno vydali na více než 200 km cestu do Karlových Varů. Výstava se konala v hezkém areálu dostihového závodiště - Dvory.Výstava byla v hezkém prostředí, počasí se také vydařilo, takže to byl nakonec i hezký den.
Pejsci se vystavovali na asfaltu, nic moc. Bylo celkem jen 6 výstavních kruhů a v každém se vystavovalo zhruba 15 plemen. Myslím, že se to organizátorům moc nevydařilo. Na řadu jsme přišli až po obědě. Elly byla v pohodě už je to velká holka.
Náš výsledek?


Krajská výstava psů - Karlovy Vary
Mezitřída
Rozhodčí - Zdeněk Kliment
Ohodnocení - Výborná 1, Vítěz třídyTaké jsme potkali poprvé naší nevlastní sestru Emu Bee-Master, roste z ní krásná zlatá slečna. Tak jsme se s ní zvěčnili.

Samozřejme, že s námi jela i Phoe be, která se zúčastnila závodů v jumpingu.
No nejsou to krasavice?
Odpolední cvičení

20. srpna 2009 v 13:31 Agility
Včera odpoledne jsme si byli trochu zatrénovat, protože závody se kvapem blíží, a tak musíme dohnat formu. Bylo vedro k padnutí, ale holky se přesto snažily.

Ráda bych Vám představila naši bezva trenérku s její foxterierkou.Po lehkém odpočinku jsme se zase dali do pilné práce a tady je pár obrázku s našima holkama v akci
A nejlepší agiliťáci na konec - Klik a Jamik na houpačce. Názorně nám ukázali, že se máme ještě hodně co učit.


Proč Ellen-Staff ?

19. srpna 2009 v 12:30 O nás, kontakt
Název naší chovné stanice vznikl ze začásteních písmen jména naší Elly = ELL

a další část ze začátečních písmen jména naší zesnulé Eny = EN


proto ELLEN

Druhá část jména naší chovné statnice je odvozena od toho, že jak SISI z Mařenické Fořtovny

(ENY), ta BLAIR WITCH Bee-Master (Elly) jsou obě "staffordky"

proto Staff

Jsme členy SBTC


Procházka po Liberci

19. srpna 2009 v 12:12 Ostatní
Dne 31.7.2009 jsme se s našima holkama zúčastnili procházky po centru Liberce s Podještědskou smečkou (náš cvičák). Sešlo se 24 pejsků různých ras od pražského krysaříka až po leonbergra.
Při procházce centrem města jsme budili dost velký rozruch. Reakce procházejících lidí byly různé.
Někteří uskakovali jiní se pobaveně dívali, další se ptali jestli venčíme psí útulek nebo zda to je protestní pochod. No prostě legrace.
V půlce procházky jsme zakotvili před Libereckou radnicí, kde naše cvičitelka názorně ukázala, že pokud je pejsek správně socializovaný a vedený, dá se s ním dělat cokoliv, bez ohledu na to, kolik je okolo jiných psů, holubů nebo cizích lidí.